Co robić w Łomży? Co zwiedzać?

Podróżując po wschodniej Polsce, na pewno trafimy do Łomży. Co robić w Łomży? Oczywiście zwiedzać i odpoczywać!

Kilka propozycji na spędzenie czasu w mieście królewskim – Łomży

Do Łomży najlepiej wybrać się w sezonie wiosenno – letnim. Wtedy poczujemy klimat niezwykłego miasta pełnego zabytków architektury i skąpanego w zieleni. Pierwsze kroki warto skierować w stronę Starego Miasta, pamiętającego czasy polskich królów. Już spacer główną promenadą – ulicą Farną i Długą jest miłym wstępem do zwiedzania pozostałych atrakcji. Malownicze kamieniczki przypominają czasy renesansu i baroku. Jeśli chcemy poznać bliżej historię miasta i regionu, warto zajrzeć do Muzeum Północno – Mazowieckiego. Na miłośników muzyki klasycznej czeka miejscowa Filharmonia, natomiast wielbiciele sztuki współczesnej, mogą odwiedzić Galerię Sztuki.

Oddychać czystym powietrzem nad Narwią

Miasto położone jest w obrębie tzw. Zielonych Płuc Polski. Jeśli interesuje nas Łomża atrakcje, które tu znajdziemy, to zarówno zabytki, jak i warunki naturalne. Spacery wzdłuż rzeki Narew, możliwość pływania kajakiem oraz wycieczki piesze bądź rowerowe po jednym z okolicznych rezerwatów. Z Łomży warto wybrać się do pobliskiego rezerwatu przyrody „Rycerski Kierz”. Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi oraz puszcza o nazwie Czerwony Bór są świetnie przygotowane na wizytę turystów. Dobrze oznaczone szlaki i ścieżki tematyczne sprawiają, że godzinami można wdychać świeże powietrze i rozkoszować się soczystą zielenią lasów.

Zwiedzanie Łomży przez cały rok – najciekawsze zabytki i atrakcje

W Łomży czekają liczne atrakcje na turystów spragnionych aktywnego wypoczynku w zielonej scenerii. Zatem co zwiedzać? W zabytkowym centrum na każdym kroku natkniemy się na wspaniałe budowle. Jedną ze starszych jest średniowieczna katedra Michała Archanioła, barokowy klasztor Kapucynów z ruchomą szopką oraz uliczki pamiętające czasy średniowiecza. Jeśli na naszym wakacyjnym szlaku podróży pojawiła się Łomża atrakcje lokalne z pewnością przypadną nam do gustu. Z uroków miejskiej scenerii i wspaniałych szlaków turystycznych można korzystać przez cały rok. Na spragnionych kultury czekają zabytki sakralne. Znajdziemy tu nie tylko kościoły katolickie, lecz także dawną cerkiew prawosławną, cmentarz żydowski oraz dom pastora. Śmiało można powiedzieć, że jest to miasto wielokulturowe i wielu wyznań, otwarte na świat o niezwykle ciekawej historii.

Ciekawostki z Łomży: miasto piwa skąpane w zieleni

Wielu turystom i przyjezdnym, Łomża kojarzy się z nazwą piwa. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż w miejscowym browarze wytwarza się kilkanaście gatunków tego trunku. Co więcej, miejscowe piwa zdobywają nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych targach koneserów. Można zatem skosztować wybornego piwa i podreperować kondycję fizyczną pędzając czas na łonie natury. Zielona i czysta Łomża atrakcje zapewnia każdemu, kto przyjedzie w te strony. Można być fanem zabytków, naturalnych krajobrazów i dobrego piwa, atrakcji na pewno nam nie zabraknie.