Łomża – rynek nieruchomości

Królewskie miasto Łomża zlokalizowane jest na malowniczym i prężnie rozwijającym się Mazowszu. Uroki okolicy dostrzegają nie tylko mieszkańcy oraz turyści, ale także deweloperzy, którzy z coraz większą częstotliwością inwestują w tutejszy rynek nieruchomości.

Oferta miasta

Łomża jest miejscowością, która dba o swoich mieszkańców, w różnych kategoriach wiekowych, wprowadzając liczne zmiany odpowiadające ich oczekiwaniom. Zauważyć można, że na przestrzeni lat, mimo zniszczeń spowodowanych przez wojnę i chwilowego spowolnienia rozwoju, miasto to sprawnie wzbogacane zostało o udogodnienia, które umożliwiły mieszkańcom sprawniejsze funkcjonowanie w życiu codziennym oraz większe możliwości rozwoju. Nieuniknionym jest zatem, że przez wzgląd na wspomniane aspekty, ceny za metr kwadratowy mieszkań wciąż rosną.

Jeśli Łomża, to jaka dzielnica?

Jak w każdym innym mieście różne strefy miasta posiadają swoje pozytywne, jak i negatywne aspekty, którymi kierują się deweloperzy oraz kupujący podczas nabywania nieruchomości.
Główną dzielnicą Łomży jest Stare Miasto, które mimo swej doskonałej lokalizacji, nie jest oblegane przez mieszkańców.
Najintensywniej rozwijającą się, pod względem urbanistycznym, częścią miasta jest Łomżyca, która swego czasu była całkowicie odrębną miejscowością. Dzielnica ta, oddalona od centrum o około 5 kilometrów, położona jest w zachodniej stronie miasta i cieszy się dużą popularnością wśród rodzin poszukujących wolno-stojących domków. Znajdziemy tutaj przede wszystkim osiedla domów jednorodzinnych, ale także bloki. Rosnąca urbanizacja Łomżycy umożliwia nabycie nowoczesnych, świetnie zlokalizowanych nieruchomości.
Ceny domów wolno-stojących wahają się w przedziale od około 1500 do około 4500 złotych za metr kwadratowy, a ceny mieszkań od 4000 do 6000 złotych za metr kwadratowy. Zarówno oferty rynku pierwotnego, jak i wtórnego cechują się tutaj dużą rozpiętością, co daje nabywcy duże pole do finansowego manewru.

Łomża – domy jednorodzinne

Przewagę domków jednorodzinnych zaobserwować można także w Krasce – kolejnej dzielnicy miasta oddalonej o 5 kilometrów od jego centrum. Jest to najmniejsza strefa Łomży, leżąca w jej południowej części, która cechuje się obszernym zalesieniem, zakładami przemysłowymi oraz licznymi działkami budowlanymi, które w dużej liczbie wystawiane są na sprzedaż.
Dzielnica ciesząca się największą popularnością, to – znajdujące się na południe od Starego Miasta -Południe. Tutaj z kolei znajdziemy osiedla przepełnione blokami mieszkalnymi – tymi z lat 70-90 oraz współczesnymi. Przez wzgląd na nowoczesne, rozwijające się w bardzo szybkim tempie osiedla, przeważająca ilość ofert deweloperskich, to mieszkania z rynku pierwotnego, których przeciętna cena za metr kwadratowy wynosi około 4500-5000 złotych. Z kolei ceny mieszkań w starszym budownictwie, których również nie brakuje, wahają się między 2500 a 3000 złotych za metr.

Jak widzimy, miasto Łomża oferuje szeroką rozpiętość ofert nieruchomościowych, które w połączeniu z atrakcjami turystycznymi, coraz większymi możliwościami ekonomicznymi oraz rozwojowymi, jest w stanie zaspokoić serca nie tylko przyjezdnych, ale także tych, którzy pragną zostać tu na dłużej.

Zamieszczono w: news

Dodaj komentarz